חברים

שובר לב (31)
melody2005 (51)
sima8 (34)
00010101 (0)
offffer (56)
המלך פאר (73)
דרבוקאנה (51)
מלך הספורט (24)
y@kir! (30)
נילי (46)
1111 (31)
קריסטי45 (37)
yarden09 (30)
יעולוצ' (28)
שחר00 (40)
rami3440 (40)
tina124 (31)
sssu2 (30)
0000 (36)
roma670 (33)
רום אופק וילד (30)
redslt (38)
metacafe (28)
אילה1 (44)
שנת הכלב

ב 29/01/06 תכנס שנת הכלב האדום, זו תהיה השנה הסינית ה 4703 (78 מחזורים של 60 שנים + 23 שנים במחזור הנוכחי = 4680+22=4703), והיא תמשך עד ה 17/02/07.
את הצבע האדום קיבל הכלב מכך שהאלמנט השולט הוא אש.
יד וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם, לְהַבְדִּיל, בֵּין הַיּוֹם וּבֵין הַלָּיְלָה; וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים, וּלְיָמִים וְשָׁנִים.

מה אנחנו בעצם יודעים על הכלב בכלל ועל שנת הכלב בפרט?
הכלב הוא אחת החיות הראשונות אשר בויתו ע"י האדם (יחד עם העז, הכבש, החמור), למטרות שונות (צייד, שמירה, כלב לוויה, מלחמה ושעשועים – כיום יש גם כלבי הצלה, נחיה) .
הכלב הוא חיית להקה, המונהגת ע"י היררכיה ברורה ואין זה משנה אם ראש הלהקה הוא אדם או כלב, הוא יהיה נאמן לראש הלהקה ולשאר חבריה (לא סתם הכלב הוא חברו הטוב של האדם), הכלב מבטל את עצמו למען מנהיג הלהקה, ניתן לדכא את ההתרגשות שלו (זה לא נעים לתת פקודת ארצה לאחר יום עבודה שהכלב רץ אליך ולהשאיר אותו ככה זמן רב, אך הוא יבצע זאת ללא עוררין!).

שנת הכלב, היא הענף ה 11, זה הענף לפני האחרון, (הענף האחרון הוא "השקט של לפני הסערה"), עדין יש עבודה לעשות, זמן של סתיו – ניקיון והכנה לקראת החורף הממשמש ובא, האיבר המייצג בגוף הוא ה Pc (איך לא?!), ה Pc הוא האנרגיה הראשונה שבאה לידי ביטוי אחרי הלידה, הוא אחראי על סגירת המחיצה בלב. ה Pc מגן על עצמאות האדם.
השילוב של החים והמוות כמו ה Pc עצמו הסוגר את מחיצת הלב ומאפשר זרימה חופשית אל הלב ומתוכו.

גם הכלב ביקר את - בערב ראש השנה ובתמורה הוא קיבל כמה "מתנות":
את היכולות לעבוד עם אהבה, אהבה הנובעת מנאמנות, לשרת, אבל במינימום התערבות אישית, להיות הציר בין כוח למציאות, סמל ההתחייבות, אתה מאזין לקצב החיים, נותן אהבה היכן שצריך, את החופש לנוע בדרכים חדשים, והמתנה הגדולה מכולן היא זכות החירות שניתנה לו על נאמנותו.- גם הזהיר את הכלב מה יקרה אם (הכלב) תערב את עצמך באופן אישי ותנסה לכפות את האהבה שלך, אתה תאבד את היכולת להקשיב לקצב החיים וגרוע מכל תאבד את חירותך, מחשש לחשיפת יתר.

בשנה שעברה (שנת התרנגול) שלטו שתי אנרגיות חזקות וניגודיות (עץ ומתכת) וראינו את זה בכל הרמות (H\E\M), ובכל מיני ביטוים שונים בחיי היום יום – הרצון למעבר למצב X ממצב Y היה שלב מאוד קשה וארוך, אך ברגע שבו הוחלט על כך באמת, המעבר היה חד ומהיר, בשנת הכלב האנרגיות השולטות הן מים (בביטוי ה Yang שלהם), אש (Si) ואדמה (Pc – הענף של הכלב שיגרום לשינוי בתמונה), המים בגלל היותם Yang יגרמו לדיכוי של האש, דיכוי מתון אומנם, בגלל האדמה שתרכך את ה"פגיעה", אין זה אומר שלא יהיו שינוים השנה. כמו בשנה שעברה גם השנה יהיו ניגודים אבל ברמות שונות (שנה שעברה היה ציר היום יום ואילו השנה אנחנו על ציר היצירה), אושר ושמחה מצד אחד ומחלוקות מהצד שני (למרות שהן לא תהיה גדולות מידי, שוב בגלל האיזון של האדמה/Pc/כלב), הכלב יביא את ההרמוניה לחיים, כיוון שהכלב מאזין לקצב החיים וכיוון שהוא הציר בין כוח למציאות וסמל ההתחייבות, מחלוקות רבות תפתרנה בצורה מאוזנת, ראויה ונכונה.

הכלב אינו חיה מטריאליסטית (מים, מזון ומשחק ואין מאושר ממנו) וכך גם ההשפעה האנרגטית שלו השנה תהיה, שנה פחות חומרית (בעוד שנת התרנגול הייתה דיי חומרית) ויותר של נתינה ופתיחות, שנה של יציבות, שנה משעממת (אין שנים טובות יותר משנים משעממות בהן ה"עסקים" כרגיל, השינה של הכלב היא קלה כך שתמיד יש מי ש"פוקח עין" ושומר).

כל זאת יתקיים בתנאי שנאזין לקצב החיים ונלך לפיו (אולי ה כלב זה ה Dao האמיתי?) אחרת נאבד את החופש.

מבחינת הטריאגרמות, הטריאגרמה המייצגת את הכלב היא Tui – האגם/נווה מדבר, טריאגרמה זאת משותפת גם לקיסר הלב ואין שומר נאמן יותר טוב מהכלב.
מה אומרת בעצם הטריאגרמה הזאת?

הטריאגרמה זו משולה להליכה במדבר ומציאת נווה מדבר, עליה של ה Yang לקראת היותו Max Yang, אך עם זאת היא מבטאת את חשיבות הYin, המים. נקודת החיים בתוך ה Yang, השמחה המוערכת דרך הקושי (השמחה השייכת לקיסר מוערכת דרך הקושי של השומר הנאמן – הכלב). מעט ה Yin הנותן לחיים את יכולת הזרימה שלהם, שמירה על השפיות, השקט בתוך ה Yang.

שנת הכלב הבא תתחיל ב 16/02/2018.

לכתבה על שנת התרנגול

מאיר גלזר Dipl. Acp
מטפל ברפואה סינית עתיקה (Stems & Branches)
meir@bambook.co.il
חזרה אל הדף

על מרווחים ופגישות

מחשבות על המחמם המשולש

 "בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ" (בראשית א')
 
האינטראקציה בין שני הכוחות,שמיים וארץ היא מי שאנחנו.

 העצמי שלנו כפי שהתפתח עד כה, הגישות שלנו, הבחירות שלנו, החוויות שלנו ובעצם המציאות כפי שאנו מסוגלים לתפוס אותה. וזה כשלעצמו מהווה כוח שלישי שמשפיע לכאן או לכאן על שני הכוחות האחרים שהזכרנו (ארץ ושמיים). כבר עכשיו אפשר לראות את הדמיון אל התפיסה הסינית בה היין והיאנג צריכים תמיד כוח שלישי שישאיר אותם יחד וכך אנו מקבלים את הדגם בו מדובר על שמיים (משפיעים), ארץ (מושפעת) ואדם (מגיב).

בראשית  -   ויעל

 

התנ"ך נפתח באות ב-"בראשית" ומסתיים באות ל –"ויעל".

חיבור שתי האותיות הללו מהסוף להתחלה מניב את המילה לב.

ההיפוך הינו קוד, המזכיר את אופן הראייה הפיזית של האדם, התמונה המתקבלת נקלטת ומתורגמת הפוך במוח לתמונה כפי שאנו מכירים. המילה האחרונה –"ויעל"- מסמלת את יכולת העלייה של האדם, יכולת זו טומנת בתוכה את קוד ההזדככות ויכולתו של האדם בהפיכת  העכור מחלקיו התחתונים אל הבהיר בחלקיו העליונים.מילה זו מסמלת את יכולת ההתעלות של האדם מעל לרגיל,מעל לאני המוכר אל מקום גבוה יותר הדורש תעצומות נפש, כוח רב ומורה לנו על אורך רוח.

Fu Hsi  (מבוטא כ Fu Shi) ידע שהכל זה רפואה סינית, או בעצם הפילוסופיה העומדת מאחוריה, בעזרת הטריאגרמות, ניתן לראות מהלכים של דברים, החל מסדר יום פשוט, דרך תהליכים גדולים ומורכבים יותר ועד מהלך חיים שלם.

במאמר זה אנסה להראות שאכן זה כך, אפילו אם ניקח "סתם" ספר וננתח מהלך מתוכו נוכל לראות ש Fu Hsi ידע מה הוא מדבר (או בעצם כתב).

אני דיי בטוח שכאשר Fu Hsi גילה את הטריאגרמות הוא לא שיער בנפשו שכמה אלפי שנים אח"כ תשב J.K Rowling ותכתוב ספר ילדים בשם הרי פוטר שממנו אוכל להסביר (לפחות לעצמי) את מהלך הטריאגרמות.

 

הרי פוטר והטריאגרמות של Fu Hsi/מאיר גלזר

מחטים סיניות כמוליך תגובה/ערן הופר
 
ההשפעה המקומית
 
ידוע לנו מתוך ניסיון רב שנים שטיפול בעיסוי, פיזיותרפיה וטכניקות מגע שונות ומגוונות מעודד החלמה מקומית  של אזורים פגועים בגוף. על ידי עבודה מקומית באזור הפגיעה ניתן לעזור במספר מישורים, ביניהם: ריכוך האזור, שחרור שרירים וגידים, עידוד החלמה של רצועות פגועות על ידי סטימולציה, ריפוי מפרקים שחוקים והגדלת טווח התנועה על ידי מניפולציות עדינות.
נמצאה הוכחה פיזית שדיקור במחטים וסטימולציה מקומית באזור פגוע מועילים בצורה דומה להחלמה טובה ומהירה בצורה משמעותית.
                          האדם וסביבתו/גילי סלוביצ'יק
 
המילה ``פלא`` עולה כשחושבים על תהליך התפתחות של אדם. נכון, הנרטיב מוכר לכל: תא זרע ותא ביצית נפגשים, מתאחדים, ומתחילים להתרבות בתוך הרחם הנושא.לאחר כמה חודשים מתרחש התהליך הדרמטי המכונה בפי כל ``לידה`` בה היצור שהתפתח עובר מסביבת הרחם המוגנת לעולם החיצוני. המעבר החד הזה מציב את הרך הנולד בסיטואציה המורכבת ממשתנים רבים, המכונה בפינו ``חיים``. עד כאן הסיפור דומה אצל כל הרכים הנולדים... מנקודה זו האפשרויות הן בלתי מוגבלות: זכר או נקבה, משפחה עשירה או ענייה, דת, גזע, לאום, נטיות מיניות וכולי... כל אלו ישפיעו על מאפייניו של המוצר המוגמר הריהו ``בן אדם``.

בהזדמנות זו ננסה לפרק למרכיבים את התהליך המכונה התפתחות, על פי הגישה המקובלת במערב, תחום המחקר של הפסיכולוגיה ההתפתחותית ונבדוק גם מה יש לתפיסת המחשבה הסינית לומר על כך. וננסה לראות את הדומה והשונה בין הגישות. ובכן...

אורטיקריה בראיה סינית/שחר דוידמן
אורטיקריה - סרפדת הינה פריחה ,על העור בצורה של פצעים מורמים ישנם שני סוגים של אורטיקריה:

1. בגלל רוח פנימית בכבד,שזהו הסוג הנפוץ יותר שנובע בעצם בגלל חסר דם אצל מטופלים.
2. בגלל לחות בטחול.

גם דלקות גרון יכולות לגרום לאורטיקריה במיוחד אצל ילדים שנולדו עם אורטיקריה זה בגלל וירוס בשקדים ובגרון, וגם המצאות חידקי אליקובקטר פילורי ברמות גבוהות מהרגיל יכולות להיות סיבה לאורטיקריה.
כמו כן אלרגיות למזון כמו מאכלי ים,ביצים,עקיצות,תרופות,אגוזים ופירות יכולים להוות בעיה וליצור אורטיקריה.

פצעים מורמים שכאלו שנמצאים מעל לשלושה שבועות ולא עוברים מוגדרים כאורטיקריה.

Lung 7 – Lie Que –

Broken Sequence

 
הנקודה Lie Que Lu-7  הינה דוגמה טובה לנקודה אשר לשמות הנוספים שלה יש חשיבות רבה לשם הבנת מהותה. לפני שננתח את שמותיה, חשוב להזכיר כי הסימניות הסיניות נושאות בחובן מספר משמעויות, ותרגומן לשפה אחרת תמיד כרוך בבחירת משמעות אחת. אין הדבר אומר שהמשמעויות האחרות אינן רלוונטיות, ועל כן חשוב להכיר את כולן.
Colon-18, Fu Tu, 扶 突/אביחי וולצ'ק
Protuberance Assistance – "תמיכה לבליטה"

Fu 扶: לתמוך, להחזיק, לעזור, להגן.
Tu 突: בפתאומיות; בולט; העליב, התקיף; לפרוץ (מעגל של אויב); חלק; ארובה.

תרגום שמה של CO-18 כ"תמיכה לבליטה" משקף את מיקומה לטראלית לבליטת הגרון (גרוגרת) ואת יכולתה לטפל (לתמוך, להגן) באזור זה. לדוגמא, CO-18 מטפלת בבעיות של כאב גרון, איבוד קול, וזפק (goiter).
פירוש נוסף ל- Fu 扶 הינו יחידת מרחק של שלושה צון (השווה לרוחב ארבע אצבעות). מובן זה משמש כתזכורת למיקום הנקודה אשר נמצאת כשלושה צון לטראלית לבליטת הגרוגרת.


הארמון הסגול, zi gong, cv-19


אביחי וולצ'ק

 
ברוב ספרי הלימוד העוסקים בנקודות דיקור מזכירים את שם הנקודה ואת מיקומה. אחר כך מציינים אם יש לה "אופי" מסוים כגון נקודת מקור, נקודת חיבור וכדומה. אז מובאות רשימת תפקודים, רשימת אינדיקציות לשימוש ורשימת צירופים עם נקודות אחרות. רשימת התפקודים והאינדיקציות הנן תמצית של מאות שנים של ניסיון קליני, אך גם של זרמים פילוסופיים ובתי ספר שונים אשר הובילו בתקופה כזו או אחרת במהלך ההיסטוריה והשאירו את חותמם באותן רשימות
מודיפיקציות שונות לפורמולה er chen tang/ערן פופקין
מאמר זה הוא השוואה של התאמות הפורמולה er chen tang בין טקסטים סיניים עכשוויים ובין
Chinese herbal medicine formula & strategies by Bensky & Barolet
שבהחלט נחשב לאחד הספרים הכי נפוצים כיום ללימוד פורמולות ברפואה סינית בשפה האנגלית.
לפני שיכולתי לקרוא רפואה סינית בשפת המקור הסינית, הרגשתי שהידע שלי בפורמולות מצטמצם רק למספר ספרים בודדים. קריאת er chen tang בשפה הסינית במספר ספרים המכילים הסברים מפורטים כיצד הצמחים עובדים יחדיו וההתאמות המגוונות השאירה בי רושם עז מהעושר של השפה הרפואית הסינית ורצון רב להמשיך ללמוד ולקרוא רפואה סינית בשפה הסינית.
Xiao Yao San – מחקר לפי מודלים ברפואה סינית
מאת מיכאל ליטבק ובני שהם


הפורמולה Xiao Yao San פורסמה לראשונה בשושלת Song בספר הנקרא "מרקחות המיועדות לתת שלווה ורוגע". השם Xiao Yao פירושו לנדוד בחופשיות, ללא מטרה וללא התנגדות.

כדי להבין את השפעת הפורמולה הזו על האדם הלוקח אותה נבחן את הפורמולה ואת הצמחים המכילים אותה לפי מספר מודלים בהם משתמשת הרפואה הסינית להכרת העולם בכלל ותפקודי האדם בפרט.
Pi Wei Lun מאת Li Dong Yuan
הארות וביאורים מאת ערן פופקין


"מים ומזון הם שורש האדם" - Nei Jing Su Wen
מאמר זה מתייחס לחשיבות העצומה של אכילה נכונה, בריאה ומאוזנת שמקורה בכתבים הסיניים העתיקים.
שנת הכלב

ב 29/01/06 תכנס שנת הכלב האדום, זו תהיה השנה הסינית ה 4703 (78 מחזורים של 60 שנים + 23 שנים במחזור הנוכחי = 4680+22=4703), והיא תמשך עד ה 17/02/07.
את הצבע האדום קיבל הכלב מכך שהאלמנט השולט הוא אש.
הטיפול בדלקות פרקים ע"פי הרפואה הסינית
מאת: קרן זליכה, מטפלת ברפואה סינית

דלקת פרקים הינה מחלה כרונית הפוגעת באחד או כמה מפרקים בגוף המתבטאת בנפיחות, חום, אדמומיות, הגבלה בתנועה וכאב. מחלה יותר אופיינית לתקוף נשים צעירות מאשר גברים. ישנן מספר מחלות שיכולות לגרום לדלקת מפרקים, השנייה בשכיחותה היא דלקת מפרקים שגרונית אשר פוגעת במפרקי האצבעות, שורש כך יד, כפות רגליים, קרסוליים ולעיתים רחוקות יותר במפרקי הירך והכתפיים.
חמש שיטות האיזון של ד"ר טאן - מאת אילן מגדלי
Ilan Migdali L.Ac M.Ac Dipl.Ac QME

לפי שיטת ד"ר טאן נמנעים לגמרי מטיפול במחטים באזור הפגוע. יישום שיטת איזון זו מאפשרת לי ולכל מטפל בשיטה זו, גישה ובדיקה של האיבר הפגוע תוך כדי הטיפול, מצב הנותן בידי אפשרות לקבל משוב מידי ובזמן אמת על יעילות הטיפול ואילו למטופל ניתנת האפשרות להניע את האיבר הכואב, החופשי ממחטים, ולבדוק האם חל שיפור בהרגשה שלו, רמת הכאב ויכולת ההנעה (זווית הפתיחה ) של האיבר הפגוע.
דבריו ד"ר טאן "התינוק כבר פגוע. למה אתה רוצה לפגוע בו שנית?" הדהדו באוזני כשהתחלתי לטפל לפי שיטת איזון זו. היום נראה לי כבר טבעי ונכון לטפל בנקודות Distal המרוחקות מהאיבר הפגוע.
הגיגים על השעון הביולוגי - ששת השכבות
החלק הקודם דן בהתפתחות השעון הביולוגי ע"י האברים שלהם, בחלק זה נדון בהתפתחות השעון מבחינת ששת השכבות.

אחד הדברים שחשוב לשים לב כאשר מתבוננים על השעון הביולוגי מהפן של ששת השכבות, זה שהמחזור התחיל עם שכבת ה Shao Yang ויתפתח אח"כ ל Yang Ming ובשיאו ל Tai Yang ואילו באברי ה Yin זה מתחיל ב Jue Yin מתפתח ל Shao Yin ולבסוף ל Tai Yin. מה שרואים זה ששכבת ה Yin חובקת בתוכה שכבה של Yang
הגיגים על השעון הביולוגי הסיני – חלק ראשון.


כאשר אנו מתבוננים בשעון הביולוגי, צצות כל מני שאלות ותהיות:
מדוע השעון הביולוגי הסיני בנוי כך? ולא אחרת?
מדוע איבר X נמצא דווקא בשעה Y ומדוע איבר Z נמצא בשעה K? ומדוע אותם איברים נמצאים אחד מול השני (הקבלה של 12 שעות).
מדוע איבר אחד עוקב אחר השני?
מדוע מסודרים האלמנטים כמו שהם?
נדידת הטאואיסטים או XIAO YAO SAN והמודעות החופשית.
פירוש עתיק לפורמולה עתיקה

מאת: טל בלו M.A.O.M

מבוא: המאמר הזה נכתב לטובת תלמידי הקורס בפסיכופתולוגיה סינית במכללת ג'נסיס/סמינר הקיבוצים.
הרצון שלי היה לבדוק מהו הקשר בין דרך חיים סינית קדומה, מרשם צמחים עתיק, חיים מודרניים במאה ה-21, פילוסוף סיני מצחיק שחושב שהוא פרפר ובחורה צעירה ויפה הסובלת מאי שקט, גודש בחזה, כאבים בבטן לפני הוסת וחלימת חלומות מטרידים בלילה קר של חודש אדר בפלורנטין אשר בתל אביב.
הסרטן בראי הרפואה הסינית/יוסי מורגנשטרן
1. הקדמה

מחלת הסרטן הולכת ומתפשטת במערב ובישראל. תגובת האנשים והרשויות מעידה על פחד ואזלת יד לנוכח התפשטות המחלה שאינה נבלמת למרות המאמץ האדיר והמשאבים הרבים המגויסים ל'מלחמה בסרטן'. ההודעה הדרמטית שפרסם משרד הבריאות בישראל בתחילת 2004, שכל ישראלי שלישי חלה או עתיד לחלות בסרטן, מעידה על פאניקה ממגיפה המעוררת סיוטים ממגיפות שידעה האנושות בעבר. כדי למגר את הסרטן אין די בשימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים. נדרש שינוי של הפאראדיגמה הנוכחית בפאראדיגמה נרחבת וכוּלית יותר.
כיום, המאבק בסרטן מתמקד בכמה רמות:
- רמה טיפולית הכוללת את הוצאת האיבר הנגוע, חיסול הגידול בעזרת מולקולה כימית, קרינה רדיואקטיבית או טכניקות אחרות.
- רמה מחקרית הכוללת ידע רב של מדענים ורופאים שחקרו את גוף האדם, ומידע שנאסף בניסויים ובבדיקות ממוחשבות המודדות ברגע מסוים את השינויים המדידים בחומר.
- רמה ארגונית הכוללת רשת של רופאים שכל אחד מהם מומחה בתחומו.
התמקצעות זו יוצרת תמונה מפוצלת של הבריאות, המחלה, והחולה – המתגלה כחפץ המנותק מסביבתו.
דרך זו עדיין לא הצליחה להדביר את הסרטן. לכן יש לבדוק גישות נוספות המאפשרות התבוננות נרחבת יותר, גישות הכוללות היבטים נוספים של המטופל (היבט רגשי, אנרגטי ורוחני), של סביבתו הטבעית, של בריאותו, של מחלותיו, ומכאן, של דרכי ריפויו. בשנים האחרונות נחשף המערב לגישות עתיקות מתרבויות שונות המציעות דרכי התבוננות נוספות. רק שילוב אמיתי בין הגישות האלו לבין הרפואה המודרנית עשוי לייעל את מיגור מחלת הסרטן. מבין הגישות הללו, המוכרת והנפוצה ביותר היא הרפואה הסינית המסורתית עתיקת היומין.

"על החיים ועל המוות"-ניחוש או תחזית : מאת טל בלו M.A.O.M


"כאשר הצ'י זורם דרך העיניים הוא הופך לדמעות
כאשר הצ'י זורם דרך האף הוא הופך לליחה
וכאשר הוא זורם תחת הלשון הוא הופך לרוק.
כאשר הוא נע החוצה הוא הופך לזיעה וכאשר הוא נע פנימה הוא הופך לדם
כאשר הוא זורם לתוך העצמות הוא הופך למח העצם
וכאשר הוא זורם לתוך הכליות הוא הופך לתמצית.
אם הצ'י שלך מלא-אתה תחיה, אם תאבד אותו-תמות.
כאשר הצ'י של חסון-אתה צעיר וכאשר הוא שוקע-אתה מזדקן
לעולם תגרום לצ'י שלך, לא להתפזר"
The Daoist Canon of the period mingהטיפול באוליגוזואוספרמיה (מיעוט תאי זרע בזרמה) ובאסטנוזואוספרמיה (תנועתיות זרע פגומה) ברפואה סינית מסורתית. טל בלו L.AC
מבוא:
בכל לילה ולילה מיליוני זוגות ברחבי העולם מקיימים יחסי מין וזאת במטרה להיכנס להריון ולהביא ילד/ה לעולם. ההערכה הרפואית היא ש: 15%-10% מהזוגות המנסים להביא ילד לעולם מתקשים להרות.
על פי נתונים סטטיסטים הסיכוי להתעבר הוא כ: 25% במהלך כל ביוץ. פירוש הדבר שלזוג ממוצע ידרשו בין חודש לארבע חודשים כדי להרות. מקרב זוגות בריאים ופוריים נכנסים 15% מהזוגות להריון בתוך חודש אחד מתחילת ניסיונותיהם, 55% בתוך שלושה חודשים, 70% בתוך 6 חודשים ו-88% בתוך שנה.
מאמר זה יסקור את הטיפול בפריון הגבר ברפואה הסינית המסורתית ,בייחוד לאור העובדה שלרפואה המערבית אין כיום מענה (מלבד הזרעות, מיקרומניפולציות וטיפולי הפריה חודרניים) ברוב המקרים של ירידה בכמות ואיכות הזרע.
טאי-צ'י צ'ואן ורפואה סינית – ניגודים משלימים
טאי-צ'י צ'ואן היא אמנות לחימה סינית, שבמקורה נועדה להגן על חייהם של העוסקים בה. היום רבים מתאמנים בה למען בריאותם. מה הקשר בין לחימה לבריאות, בין הגנה עצמית ורפואה? במאמר זה, אנסה להסביר על קצה המזלג, על הטאי-צ'י צ'ואן כאמנות לחימה מחד וכחלק מהרפואה הסינית מאידך.
הרפואה הסינית כתורת מידע/דינה ראלט, PhD
על הטיפול והמילה / טל בלו L.AC
שנת התרנגול ברפואה הסינית /מאיר גלזר
מודיפיקציות בפורמולות - שחר דוידמן
טיפול ,ריפוי ואמונה-"מגעו של הזר"/טל בלו
רפואה לעניים - סיפור על מהות הרפואה הסינית מאת ניסים אמון
כתבות נוספות
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש